Fit

Słodycze bez cukru

Podczas zdrowego odchudzania niezwykle ważna jest zbilansowana dieta również ta dotycząca słodkości. Pierwsza zasada mówi o tym, by z nimi nie przesadzać i zwracać szczególną uwagę na ich skład. Zawarte w nich wartości odżywcze powinny nie ograniczać się jedynie do glukozy, która wzbudza w nas na moment euforię. Zdrowe desery mogą równie smaczne co ich śmieciowe odpowiedniki. Nie wierzysz? Przekonaj się sam.

Zdrowy deser

Zjadanie deserów tuż po posiłku nie jest dobrym pomysłem, dlatego najlepiej przygotowany przez nas deser potraktować jako całkiem nowy posiłek. Zjedzenie zdrowej i pysznej przekąski jako drugie śniadanie lub podwieczorek z pewnością będzie dobrym pomysłem. Nieco inna sytuacja ma się w momencie, gdy na naszym horyzoncie widnieje spotkanie rodzinne, święta lub inne uroczyste spotkanie. Co podać, gdy wszyscy marzą o czymś słodkim, jednak Ty nie chcesz podawać im niezdrowych deserów?

  1. Makowe ciasteczka do kawy – nie ma chyba prostszego sposobu na zadbanie o podniebienie każdego łasucha. Oprócz tego, że pięknie wyglądają mają bardzo dobry skład! Znajdziesz w nich kaszę jaglaną, mak oraz słonecznik. Możesz dodać do nich cynamon oraz odrobinę wanilii. Dzięki temu słodka przekąska będzie jeszcze pyszniejsza!
  2. Placek z kaszy gryczanej – w połączeniu z owocami to po prostu deser palce lizać! Smaczny, zdrowy no i pięknie się prezentuje.
  3. Fasolowe praliny – dzięki kilku składnikom możesz wyczarować czystą słodkość! Obtocz całość w wiórkach kokosowych lub płatkach migdałowych. Bądź pewna, że będziecie się nimi zajadać, aż uszy będą wam się trzęsły.
  4. Bananowiec – ciasta z bananami to idealne rozwiązanie na niedzielne popołudnie, gdy nie masz pomysłu na deser, gdy nagle wpada do Ciebie cała rodzina.