Fit

Co to są fit kalorie?

Istnieje żartobliwa definicja, która głosi, że kalorie to takie małe niewidzialne stworki, które siedzą w szafach i nocami zwężają nasze ubrania. Coś w tym jest. Nadmiar spożywanych w ciągu dnia kalorii sprawia, że przybieramy na wadze, a co za tym idzie zwiększa się niepożądanie objętość naszego ciała. Jak zapanować nad odżywianiem, by pozostać fit bez potrzeby głodzenia się? 

Fit kalorie – czy naprawdę istnieją?

Bez kalorii nie da się żyć. Dają nam energię do codziennej egzystencji i dopiero ich nadmiar, bądź nieodpowiednie źródło mogą sprawić, że zaczniemy niepożądanie przybierać na wadze. 
Prawidłowa dieta powinna więc polegać nie tylko na ograniczeniu liczby spożywanych kalorii. Ważne jest przede wszystkim ich pochodzenie.
Fit kalorie pochodzą ze zdrowych posiłków, które dostarczają nie tylko energii, ale też wielu innych, niezbędnych składników odżywczych. 
Mówiąc obrazowo – lukrowany pączek z nadzieniem czekoladowym, dostarczy nam tyle samo kalorii, co pełnowartościowy obiad. Jednak po spożyciu pączka nie będziemy czuć się najedzeni, ani nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości białka i witamin. 
Fit kalorie pozwalają nam normalnie funkcjonować bez uczucia głodu, ale też bez nadmiernego obciążenia, które mogłoby się odkładać w postaci zbędnego tłuszczu. 

Źródła fit kalorii

Fit kalorie obecne są w pełnowartościowych posiłkach, które są skomponowane w taki sposób, że dostarczają nam odpowiedniej dawki energii, powodują uczucie sytości i zapewniają wystarczającą ilość witamin i minerałów. Takie posiłki spożywane w małych porcjach kilka razy dziennie gwarantują utrzymanie prawidłowej wagi. Właśnie dlatego odpowiedzialne za ich wartość energetyczną kalorie śmiało można nazwać kaloriami fit.

Odżywianie fit kaloriami nie jest łatwe. Kiedy jesteśmy zabiegani, zdecydowanie łatwiej i szybciej jest sięgnąć po mniej zdrowe, tak zwane puste kalorie. Stąd popularność fast foodów. Posiłki tego typu stanowią prawdziwe bomby kaloryczne, dostępne od ręki w ciągu kilku minut od zamówienia. Nie stanowią jednak źródła zdrowej energii. Te kalorie zdecydowanie nie są fit.

 
Kiedy nie mamy czasu na przygotowywanie posiłków w domu, dużo lepszym i zdrowszym rozwiązaniem, jest skorzystanie z oferty firmy oferującej catering dietetyczny. Posiłki są przygotowywane zgodnie z wybranym planem dietetycznym, mają odpowiednią wartość energetyczną i dostarczane są pod wskazany adres w odpowiedniej porze. Nie istnieje chyba wygodniejszy sposób na fit kalorie w codziennej diecie. 

Naszemu organizmowi nie jest wszystko jedno skąd pochodzą spożywane kalorie, dlatego warto zadbać o właściwą dietę obejmującą kompletne, pełnowartościowe posiłki. Unikajmy jedzenia byle czego na szybko. Tylko fit kalorie spożywane w odpowiednich ilościach, gwarantują utrzymanie prawidłowej wagi i doskonałego zdrowia.