Dieta / catering,  Fit

Fitnes catering – sposób na zdrowe odżywianie

O potrzebie zdrowego odżywiania mówi się zawsze, ale w ostatnim czasie temat jest coraz bardziej nagłaśniany. Być może dlatego, że nastała moda na zdrowy styl życia i żywienie. Pełnowartościowa i zbilansowana dieta jest podstawą zdrowego odżywiania, które w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną pozwala cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem oraz smukłą sylwetką. Tylko mało kto ma czas na przygotowywanie zdrowych posiłków. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być fitnes catering.


Catering dietetyczny – pełnowartościowe posiłki dostarczone firm i mieszkań

Fitnes catering to tak zwana “dieta pudełkowa” czy catering dietetyczny obejmujący całodzienne wyżywienie – śniadanie, lunch, obiad, kolacja i przekąski. W jego skład wchodzą zdrowe, świeże, smaczne i pełnowartościowe posiłków, które zostają dostarczone w pudełkach o określonej porze na wskazany adres. Kuszący sposób by zacząć jeść zdrowo i dietetycznie bez gotowania i liczenia kalorii.

Menu dostosowane do indywidualnych potrzeb

Zaletą fitnes cateringu jest również to, że menu można dostosować, pod okiem dietetyka, do własnych preferencji i prowadzonego trybu życia. Firmy oferujące dietetyczny catering mają zwykle w swojej ofercie różnorodne diety – np. dla sportowców, wegetariańskie czy wegańskie, bezglutenowe, zróżnicowana pod względem kaloryczności – na dietę od 1000 kcal do nawet 3000 kcal. Dzięki takiej różnorodności możemy dietę doskonale dostosować do naszych potrzeb.

Catering dietetyczny – kosztowna wygoda

Firm oferujących fitnes catering jest coraz więcej. Wraz ze wzrostem konkurencji ceny usługi maleją, Niemniej jednak wciąż catering dietetyczny nie należy do najtańszych. Zwykle dzienne wyżywienie kosztuje średnio około 50-60 zł, ale przy dietach bardziej wymagających o zwiększonej kaloryczności ceny rosną nawet do 80 zł za dzień. Oczywiście wykupując dietę pakietami ceny są bardziej korzystne, ale wciąż dosyć wysokie. Cóż, za wygodę trzeba zapłacić. 

Z drugiej strony otrzymujemy codziennie pełnowartościowe, różnorodne i smaczne posiłki zgodne z naszym zapotrzebowaniem i preferencjami. Nie musimy martwić się zakupami, kaloriami i gotowaniem, zwłaszcza jeśli najzwyczajniej w świecie nie mamy na to czasu. Poza tym jedzenie na mieście i w domu też kosztuje, dlatego w ostatecznym rachunku “dieta pudełkowa” może okazać się mniej kosztowna niż nam się może wydawać.