Fit

Ćwiczenia w domu

Brak ruchu i ćwiczeń oznacza tylko jedno – dodatkowe kilogramy, które z wiekiem coraz trudniej zgubić. Jeśli w pobliżu nie masz siłowni lub z innych powodów nie możesz z niej korzystać, zacznij ćwiczyć w domu! Odrobina ruchu sprawi, że nie tylko Twoje ciało będzie wyglądać lepiej, ale również zyska na tym Twoje zdrowie. Jakie ćwiczenia wykonywać w domu, by przynosiły one efekt?

Jak ćwiczyć w domu

Nim rozpoczniesz trening zastanów się jakie efekty chcesz uzyskać. Czy chodzi o zwiększenie masy mięśniowe, a może wzmocnienie brzucha, pleców oraz nóg? Częstymi ćwiczeniami wykonywanymi w domu są te poświęcone ujędrnieniu pośladków i dolnych partii ciała. Jednak jak poradzić sobie z brakiem maszyn i ciężarów, które są niezbędnym elementem ćwiczeń w domu? Otóż na samym początku możesz zdecydować się jedynie na zakup dobrej maty i kilku kilogramowe ciężary.

Nie masz doświadczenia w wykonywaniu ćwiczeń? Znajdź trenera, który ułoży plan działa dostosowany do Twoich celów, potrzeb oraz możliwości. Pamiętaj, by dowiedzieć się jak wykonywać konkretne ćwiczenia, ponieważ ma to ogromny wpływ na Twoje późniejsze efekty. Nie zapominaj oczywiście o zdrowym odżywianiu, ponieważ jedynie połączenie aktywności z dietą da spektakularne efekty, na jakich Ci zależy.

Domowy trening

Nie da się zaprzeczyć, że trening w domu ma wiele plusów i minusów względem wykonywanych ćwiczeń na siłowni. Dlatego, jeśli masz możliwość wykonywania planu treningowego na siłowni – lepiej z tego korzystaj. Dla wszystkich niezdecydowanych przedstawiamy listę zalet i wad ćwiczeń wykonywanych w domowym zaciszu.

Zalety ćwiczeń w domu:

  • zaoszczędzenie czasu na dojazdy,
  • brak kosztów związanych z karnetem,
  • na początku brak kosztów związanych ze sprzętem,
  • jeśli dasz z siebie wszystko, ćwiczenia mogą dać rezultat ten sam co podczas treningu na siłowni.

Wady ćwiczeń w domu:

  • trudności w mobilizacji,
  • zakup sprzętu w późniejszym etapie na własną rękę,
  • duże szanse na dysproporcję w mięśniach – brak kontroli trenera może sprawić, że nie będziesz wiedzieć, czy któreś z ćwiczeń wykonujesz źle.