Fit

Fit śniadanie – czyli zdrowo i smacznie o porannym posiłku

Mówi się, że śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. Pożywne śniadanie doda nam rano energii i tym samym zapewni dobre samopoczucie na dalszą część dnia. W związku z czym o śniadaniu nie należy zapominać. Regularne spożywanie posiłków w ciągu dnia odpowiada za prawidłowy metabolizm, co z kolei sprzyja zachowaniu smukłej sylwetki.

Fit śniadanie – samo zdrowie i energia

Wszystkie posiłki spożywane w ciągu dnia powinny być bogate w wartościowe składniki odżywcze, będące podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. W związku z czym śniadanie musi być pożywne – by pobudzić organizm i dodać mu energii. Przygotowanie fit śniadania wcale nie musi wymagać dużo czasu i wysiłku. Można wybierać dania łatwe i szybkie, do zrobienia w kilka minut. Ważne jest, aby mimo porannego pośpiechu nie rezygnować ze śniadania. Niejedzenie wcale nie pomaga zadbać o linię. Nawet jeśli waga nieco spada, to raczej z uwagi na odwodnienie się organizmu, niż w wyniku spalania tłuszczu. Istotne jest, aby metabolizm była zachowany na najwyższych obrotach, co zapewnia regularnie spożywane posiłki. Brak wartościowych posiłków osłabia organizm i naraża go na rozmaite choroby.

Dodaj energii na cały dzień dzięki pożywnego śniadaniu

Zdrowe i dodające energii śniadanie powinno być białkowo- tłuszczowe z dodatkiem węglowodanów. Wówczas będzie pożywne i zapewni uczucie sytości. Takie fit śniadanie nie będzie gwałtownie podnosiło poziomu cukru we krwi oraz mimo swej kaloryczności będzie sprzyjało spalaniu tłuszczy. Fit śniadanie powinno być zbilansowane i opierać się na naturalnych i nieprzetworzonych produktach.

Fit śniadanie – jakie dania będą najlepsze?

Najlepiej takie, które można szybko przygotować i będą bogate w wartościowe składniki odżywcze. Idealnym pomysłem na fit śniadanie jest owsianka, którą można przygotować na milion sposobów – na mleku, maślance czy jogurcie, dodając ulubione owoce czy orzechy. Będzie to z całą pewnością pyszne, pożywne i bogate w błonnik śniadanie. Kasza jaglana równie dobrze spisuje się w roli ft śniadania – sycącego i bogatego w witaminy. Można łączyć ją na przykład z owocami i jogurtem, ale także z warzywami. Smaczna na zimno i na ciepło. Fit tosty, naleśniki i omlety będą również dobrym pomysłem, podobnie jak kolorowe kanapki z razowego pieczywa (a nawet białego) ze świeżymi, sezonowymi warzywami oraz serem czy wędliną.