Kosmetyki

Sucha skóra po zimie – regeneracja

Niemal każdy z nas zmaga się z problemami skóry, gdy nadchodzi wiosna. Zimowy czas jest trudny dla delikatnej i wrażliwej cery, dlatego też należy zadbać o jej kondycję już teraz. Negatywne czynniki takie jak duże różnice temperatur między pomieszczeniami, w których przebywamy a świeżym powietrzem, do tego ciepłe i grube ubrania i popełniane przez nas błędy w pielęgnacji sprawiają, że bariera lipidowa skóry zostaje nadwyrężona. Skutkiem tego jest utrata blasku, elastyczności oraz widoczna wiotkość. Jak zadbać o skórę, by znowu wyglądała korzystnie? Dowiesz się tego z naszego dzisiejszego wpisu!

Sucha skóra – odpowiednia pielęgnacja

Szara i szorstka skóra po zimie sprawia, że możemy czuć się mniej komfortowo, dlatego też nie należy zwlekać z rozpoczęciem jej regeneracji do lata, tylko wprowadzić nowy plan działania już teraz.

Na wiosnę warto zadbać nie tylko o nową garderobę, ale przede wszystkim o swoją skórę, jednak należy liczyć się z tym, że proces ten może potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. Uzbrój się w cierpliwość i nastaw uszy, ponieważ już po pierwszych 4 tygodniach może zacząć zauważać zmiany.

Od czego rozpocząć swoją pielęgnacyjną podróż do pięknego i jędrnego ciała? Przede wszystkim zaopatrz się w peeling, który złuszczy stary i martwy naskórek. Pozbycie się go nie tylko pozytywnie wpłynie na stan skóry, ale również pozwoli na przygotowanie ciała do dalszych kuracji. W zależności na jakim efekcie zależy Ci najbardziej pamiętaj również o kosmetykach nakierowanych na nawilżanie, wyszczuplenie lub pozbycie się cellulitu.

Do codziennej pielęgnacji dodaj żel peelingujący pod prysznic, który systematycznie będzie ścierał delikatnie naskórek. Raz w tygodniu warto wykonać mocniejszy peeling złuszczający o właściwościach pielęgnacyjnych. Po wszystkim nałóż na skórę olejek i wykonaj nim masaż, tak by skóra mogła wchłonąć wszystkie jego składniki, które są niezbędne do odbudowy bariery lipidowej.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne powinny skupiać się na potrzebach skóry.