Mama

Baby Shower – co kupić

Mimo, że moda ta przyszła do nas prosto z Ameryki, Baby Shower przyjęło się u nas świetnie. Jest to nie tylko okazja do świętowania zbliżających się narodzin, ale przede wszystkim do pokazania kobiecie w ciąży, że może liczyć na wsparcie rodziny oraz swoich przyjaciół. Jaki prezent kupić przyszłej mamie, by był on dla niej jak najbardziej przydatny? Czy istnieją prezenty, których nie wypada dawać? Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Baby Shower – czym jest to przyjęcie?

Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest ta impreza, już spieszymy z wyjaśnieniem! Baby Shower powstało z myślą o uczczeniu ostatniego etapu ciąży, gdy każdy oczekuje narodzin dziecka z wielką niecierpliwością, a rodzice odliczają dni do nieprzespanych nocy i brudnych pieluszek.

Tradycja anglosaska mocno zakorzeniła się w kulturze amerykańskiej i z czasem zaczęła rozprzestrzeniać się na inne kraje. Zazwyczaj jest to przyjęcie organizowane z wielkim rozmachem, podczas którego nie brakuje atrakcji dla gości, dekoracje są wspaniałe, a prezenty dla przyszłych rodziców zniewalają!

Według tradycji, jest to impreza zorganizowana dla kobiet i to one zazwyczaj dbają o wszystkie detale związane z tym wyjątkowym dniu, jednak zaangażowanie partnera przyszłej mamy oraz wspólnych znajomych może się okazać strzałem w 10! W końcu do rodzicielstwa potrzeba dwóch osób – zatem drogie Panie – nie dyskryminujmy Panów!

Nim zabierzecie się za planowanie, warto w tym momencie wspomnieć o tym, że Baby Shower powinno być zaplanowane przez najbliższe osoby ciężarnej. Mogą to być siostry, przyjaciółki albo najbliżsi z rodziny. To przyjęcie przypomina wieczór panieński – powinno być dopasowane do preferencji gościa honorowego i stanowić niespodziankę!

Otrzymałaś zaproszenie na Baby Shower? Dowiedź się w jakim charakterze będzie to spotkanie oraz czy istnieje lista prezentów, które z pewnością przydadzą się przyszłej mamie.

Jaki prezent na Baby Shower dla przyszłej mamy

Lista prezentów, które z pewnością przydadzą się przyszłej mamie może być naprawdę długa, ale powinna być uzależniona od tego jakiej osobie wręczymy podarunek oraz w jakim charakterze będzie dane przyjęcie. Wiele osób obecnie decyduje się na przygotowanie wcześniej listy z prezentami, na których zależy ciężarnej najbardziej. Ułatwia to życie nie tylko gościom, którzy nie muszą zachodzić w głowę co kupić, lecz głównej zainteresowanej również. W końcu otrzyma dokładnie to co chce.

Jeśli nie otrzymałeś listy, która pomoże Ci wybrać upominek, skup się na jednej z poniżej opisanych przez nas kategorii i wybierz tę, która Twoim zdaniem najbardziej przypadnie do gustu ciężarnej.

Prezenty na Baby Shower

Prezenty na przyjęcie Baby Shower można podzielić na kilka kategorii, w zależności od tego dla kogo ma on być oraz jakie spełniać wymagania. Zacznijmy zatem od tego co możemy kupić przyszłej mamie!

Prezenty dla mamy

Kobieta pod koniec ciąży wie, że przed nią kilka najtrudniejszych miesięcy w jej życiu. Poród, połóg, a następnie dbanie o maleństwo najlepiej jak się tylko potrafi, może przysporzyć przyszłą mamę o zawrót głowy. Dlatego najlepszymi pomysłami na prezenty będą takie, które ułatwią jej codzienność oraz poprawią nastrój w gorszych chwilach.

Jednym z podstawowych pomysłów są oczywiście kosmetyki dla kobiet w ciąży i tych karmiących piersią. Skład takich produktów powinien być krótki i jak najbardziej naturalny. Niestety skóra w ciąży potrafi płatać figle dlatego nim kupisz dany produkt, warto zastanowić się, czy nie wywoła alergii u ciężarnej. Świetnym rozwiązaniem są gotowe już zestawy kosmetyków, które w sposób wieloetapowy zadbają o delikatną i wrażliwą skórę.

Oprócz tego możesz skupić się na przedmiotach takich jak laktator, poduszka do spania lub komplet ładnej bielizny do karmienia, dzięki której przyszła mama poczuje się kobieco i pięknie.

Prezenty dla dziecka

Pamiętajmy, że Baby Shower to przyjęcie dla dwojga solenizantów. Oprócz mamy, równie ważną osobistością jest dziecko, które ma przyjść na świat za jakiś czas. Z tej okazji najlepiej sięgać po produkty dla niemowlaka takie jak przewijaki, meble oraz akcesoria do dziecięcego pokoju. Czymś co z pewnością przyda się zarówno mamie jak i dziecku będzie elektroniczna niania, pozytywka oraz chętnie obecnie kupowany Szumiś ułatwiający dziecku zasypianie.

Praktyczne prezenty

Mimo tego, że prezenty takie jak piękny obraz czy miły w dotyku pluszak są atrakcyjne dla oka, bywają często mało praktyczne i po czasie okazuje się, że nie ma z nich żadnego pożytku. Z tego też względu czasami lepiej zrezygnować z efektywnego prezentu, a postawić na coś, co z pewnością się przyda. Może to być zapas pieluch, które obecnie są bardzo drogie i nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić na ich zakup. Ubranka dla dziecka takie jak śpiochy, body, skarpetki też będą towarem chętnie przyjmowanym, ponieważ ich nigdy za wiele. Nie zawsze musisz kupować ubranka na obecny rozmiar dziecka, te nieco za duże przydadzą się w przyszłości.

Jak widzisz kupno idealnego prezentu nie musi być wyzwaniem, jeśli dokładnie wiemy na co zwrócić uwagę. Polegaj na swojej intuicji, gdy tylko to możliwe, ale zwracaj również uwagę na to co faktycznie przyda się przyszłej mamie i dziecku.