stanik_sportowy
Fit

Stanik sportowy – jak dobrać najlepszy model dla siebie

Odpowiedni strój do uprawiania sportu dla kobiety, to nie tylko wygodne obuwie, legginsy z elastycznego materiału oraz przewiewna koszulka. To również dopasowany biustonosz sportowy podtrzymujący biust. Dzięki właściwie dobranemu stanikowi, nawet najcięższy trening nie będzie dla Ciebie problematyczny, ponieważ jego budowa sprawi, że zawsze będziesz się czuć komfortowo. 

Jak dobrać biustonosz sportowy

Główną zaletą takiego biustonosza, jest fakt, że zapewnia on swobodę ruchu przy jednoczesnej stabilizacji i podtrzymywaniu biustu. Niestety nie zawsze staniki sportowe występują w standardowych rozmiarach, dlatego nim rozpoczniesz poszukiwania idealnego modelu, zapoznaj się z kilkoma poradami przygotowanymi właśnie dla Ciebie. 

  1. Materiał – pamiętaj, że dobry biustonosz sportowy Colorad musi być wykonany z materiału przepuszczającego powietrze. Podczas treningu Twoja skóra powinna “oddychać”, dlatego zwróć uwagę na skład wybranego modelu. 
  2. Miseczka – podobnie jak w przypadku staników noszonych na co dzień, powinna obejmować całą pierś. Powinna dobrze przylegać do ciała tak by zapewnić Ci największy komfort podczas ćwiczeń. 
  3. Obwód – w przypadku biustonosza sportowego, należy wybierać mniejszy. Stanik powinien przylegać do ciała i nie przesuwać się podczas wykonywania gwałtowniejszych ruchów. 
  4. Ramiączka – upewnij się czy są regulowane, tak by mogły utrzymać biust na odpowiedniej wysokości. 

Jaki rodzaj biustonosza wybrać

Aby ułatwić kobietom wybór spośród niezliczonych modeli, biustonosze sportowe zostały podzielone ze względu na potrzeby związane z wykonywaną aktywnością sportową. Dlatego też wyróżnić możemy modele o:

  • wysokim wsparciu – sprawdzi się podczas biegania, jeździectwa, narciarstwa lub jazdy na rowerze. Jest to biustonosz do zadań specjalnych. Redukuje wstrząsy niezależnie od tego jaki rozmiar biustu posiadach i jak intensywna jest Twoja aktywność. 
  • umiarkowanym wsparciu – sprawdzi się podczas trekkingu, zajęć fitness i jazdy na rolkach.
  • niskim wsparciu – przeznaczony dla pań ćwiczących jogę i pilates. Taki model można założyć również podczas spacerów. 

Top a biustonosz sportowy

Pamiętaj, by nie zastępować staników sportowych topami sportowymi, ponieważ nie podtrzymują one biustu w trakcie wykonywania aktywności fizycznej, przez co bardziej mogą zaszkodzić niż ułatwić trening. Pamiętaj, by tego typu top nosić zawsze w towarzystwie biustonosza sportowego. 

Dzięki biustonoszom sportowym zadbasz nie tylko o komfort podczas ćwiczeń, ale również o swój kręgosłup i odpowiednią postawę.