twarz
Fit

Naturalna pielęgnacja twarzy

Coraz więcej osób zmaga się z problemami skórnymi. Odpowiada za to tryb życia obecnie prowadzony, złe odżywianie oraz źle dobrana pielęgnacja, która może wyrządzić poważne szkody. Jeśli chcesz cieszyć się zdrową i gładką cerą, sprawdź jak się za to zabrać i od czego zacząć. Przede wszystkim w Twojej kosmetyczce powinny znaleźć się naturalne kosmetyki, ze składem który będzie dbał o cerę podczas ich noszenia przez cały dzień.

Co to jest naturalna pielęgnacja

Nie można mówić o naturalnej pielęgnacji, jeśli nie zwracamy uwagi na skład stosowanych przez nas kosmetyków, ich jakość oraz zastosowanie. Dzięki znajomości potrzeb cery, dużo łatwiej pozbędziemy się problemów skórnych, a ekstrakty roślinne i naturalne oleje, na których bazują kosmetyki zapobiegną przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz dalszemu powstawaniu wyprysków lub innych skaz.

Nim rozpoczniemy świadomą pielęgnację naturalnymi kosmetykami, musimy poznać swój typ cery. Najlepiej wybrać się w tym celu do odpowiedniego specjalisty, który za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych, powie nam jakie są potrzeby naszej cery.

Do głównych typów skóry zalicza się:

 • sucha – szorstka, łuszcząca się i mocno napięta skóra, która często swędzi,
 • wrażliwa i naczyniowa – zaczerwieniona, podatna na uszkodzenia skóra, reagująca na wszystkie czynniki zewnętrzne, naczynka są niezwykle widoczne,
 • tłusta – przetłuszczająca się i błyszcząca skóra z rozszerzonymi porami oraz tendencją do występowania niedoskonałości,
 • mieszana – skóra przetłuszczająca się w strefie T oraz matowa i sucha na policzkach, żuchwie i skroniach,
 • trądzikowa – występują zaskórniki, krostki lub inne zmiany skórne, towarzyszy jej wrażliwość oraz przetłuszczanie,
 • normalna – gładka i promienna cera z jednolitym kolorytem bez żadnych zmian skórnych.

Dzięki znajomości swojej cery możemy zaplanować cały rytuał pielęgnacyjny. Nowe kosmetyki wprowadzaj pojedynczo, by przekonać się, czy któryś Cię nie uczula lub nie wywołuje nieporządanych zmian skórnych.

Rytuał pielęgnacyjny w kilku krokach

Odpowiednia pielęgnacja składa się z kilku kroków, a w każdym z nich należy stosować odpowiednie kosmetyki.

 1. Oczyszczanie.
 2. Tonizowanie.
 3. Nawilżanie.
 4. Demakijaż.
 5. Oczyszczanie.
 6. Odżywianie i regeneracja.

Czy warto poświęcać, aż tyle czasu na dokładne zadbanie o swoją cerę? Jak najbardziej. Jednak każdy musi się o tym przekona na własnej skórze! Wiele osób potwierdza, że od momentu wprowadzenia rytuału pielęgnacyjnego, w którym główne skrzypce grają naturalne kosmetyki, ich cera nigdy nie wyglądała tak zdrowo i promiennie.