kolagen
Fit

Kolagen jako suplement

Bez dwóch zdań kolagen jest niezbędnym budulcem naszych tkanek. To właśnie dzięki niemu nasza skóra jest gładka i jędrna. Niestety z upływem lat, organizm ludzki zaczyna produkować go co raz mniej, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek. Jeśli nie chcesz, by Twoja skóra stała się mniej sprężysta i straciła naturalny blask, dowiedź się jak stosować kolagen.

Co to jest kolagen i jak działa

Kolagen to swego rodzaju spoiwo, dzięki któremu komórki skóry, kości, czy chrząstek są ze sobą połączone. Jest on białkiem składające się z aminokwasów, należący do tkanki łącznej. Sam kolagen można podzielić na 30 rodzajów, gdzie każdy z nich pełni konkretną funkcję w organizmie człowieka.

W przypadku, gdy poziom białka – kolagenu, jest odpowiednie, nasza skóra jest dobrze napięta i niezwykle gładka. Oprócz tego bóle stawów nie są uciążliwe, a w przypadku ran bądź złamanej kości, regeneracja trwa szybciej. Co ważne, odpowiednia ilość kolagenu w naszym organizmie ma również dobry wpływ na naczynia krwionośne, które dzięki elastyczności pozwalają na dobre krążenie krwi.

Gdzie można dostrzec pierwsze ubytki kolagenu? Przede wszystkim na twarzy i szyi. Jeśli zauważysz, że na Twojej skórze zaczynają pojawiać się bruzdy oraz zmarszczki, jest to oznaka niedoboru białka kolagenowego. Oznacza to, że nasza skóra zaczyna opadać i wiotczeć tracąc swoją dotychczasową elastyczność. Kolejnym etapem będzie pobolewanie stawów oraz pogorszenie się krążenia.

Jaki kolagen wybrać

Niegdyś ubytki kolagenowe można było nadrobić jedynie spożywaniem odpowiednich produktów bogatych w białko. Należały do nich przede wszystkim kurze łapki, podroby, chrząstki rekina oraz żelatyna spożywcza. Na całe szczęście obecnie takie sklepy jak Pakerszop.pl proponują wygodniejszą formę suplementacji kolagenu. W swojej ofercie posiadają kolagen morski, który pozyskiwany jest z łusek i skóry ryb morskich, do których należą dorsz, rekin żarłacz oraz tuńczyk. Dzięki wysokiej przyswajalności oraz strukturze podobnej do kolagenu ludzkiego, jest on najchętniej wybieranym suplementem diety. Warto również wspomnieć o tym, że kolagen morski dużo łatwiej i szybciej przedostaje się do krwioobiegu dzięki niewielkim cząsteczkom substancji.

Kolagen i kwas hialuronowy

Na pytanie “Czy warto stosować kolagen?”, zdecydowanie odpowiadamy, że tak. Szczególnie, jeśli jest on wzbogacony o dodatkowe witaminy. Jednym z produktów, na który warto zwrócić uwagę jest Intenson Kolagen. Tabletki posiadają nie tylko wysokiej jakości kolagen, ale również witaminę C oraz kwas hialuronowy. To połączenie nie tylko wpłynie pozytywnie na stan naszej skóry oraz stawów, ale również spowoduje zwiększenie produkcji naturalnego kolagenu.

Brak kolagenu może wyrządzić krzywdę naszemu organizmowi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeśli chcesz, by: Twoja skóra była jak najdłużej jędrna i sprężysta i żadne bóle stawów Ci nie doskwierały, zacznij suplementować kolagen już dziś.