Fit

Fit sernik – sprawdź jak zrobić dietetyczny sernik

Odchudzanie czy po prostu dbanie o zdrowe odżywianie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych pokarmów. Raz na jakiś czas można pozwolić sobie praktycznie na wszystko, jednak nie ulega wątpliwości, że ciasta w nadmiarze nikomu nie będą służyć. W związku z tym warto wiedzieć, co robić, by móc wciąż jeść swój ulubiony sernik, a jednocześnie mieć poczucie, że dba się o zdrowie.

Fit sernik – jaki zamienniki cukru?

Sernik to jedna z najmniej kalorycznych ciast, który dla osób na diecie z pewnością jest znacznie lepszym wyborem niż brownie czy kawałek tortu. Warto jednak pamiętać, że jednym z podstawowych składników ciast jest cukier, a ten nie pozostaje już bez wpływu na dietę. Nie tylko powoduje wahania poziomu glukozy, ale też wzmaga apetyt i na dłuższą metę pogarsza samopoczucie. Fit sernik powinien być więc przede wszystkim wolny od cukru. Jako zamiennik można wykorzystać w tym wypadku ksylitol, który smakuje niemal identycznie jak cukier, jednak nie powoduje negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Innym zamiennikiem cukru może stać się także syrop klonowy albo stewia, przy czym warto pamiętać, że ta ostatnia ma specyficzny smak, który nie każdemu może odpowiadać, a ponadto sprawdzi się jedynie w przypadku sernika na zimno.

Mniejsza ilość kalorii

Fit sernik powinien też dostarczać mniej kalorii niż sernik w tradycyjnym wydaniu. Tutaj jest wiele możliwości. Przede wszystkim zamiast tłustego twarogu można wybrać twaróg chudy czy wykorzystać jeden z przepisów na sernik jogurtowy, który ma jeszcze mniej kalorii, za to smakuje świetnie.

Inne drobne zmiany

Przepis na fit sernik można modyfikować na różne sposoby tak, by wprowadzić drobne zmiany, które przysłużą się zdrowiu. Przede wszystkim białą, zwykłą mąkę pszenną warto zastąpić mąką owsianą czy ryżową. Przy pieczeniu spodu istnieje nawet możliwość całkowitego zrezygnowania z mąki i wykorzystania zamiast tego płatków owsianych.

Jakość też ma znaczenie

Warto jednak pamiętać, że fit sernik to nie tylko ciasto ubogie w kalorie, ale przede wszystkim dobre dla zdrowia, bo w końcu to właśnie zdrowie jest ważniejsze niż idealna sylwetka. Wybierając składniki na ciasto, należy więc sięgać po te najlepszej jakości, co nie tylko sprawi, że smak ciasta będzie lepszy, ale przede wszystkim, że fit sernik rzeczywiście okaże się zdrową alternatywą dla tradycyjnych ciast ze sklepu.