Dieta / catering

Catering weselny

Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Wpływają one bezpośrednio na powodzenie całego przedsięwzięcia, lecz żadna nie jest aż tak istotna, jak dobór cateringu weselnego.

Dylematów z tym związanych nie mają tylko te pary, które decydują się na zorganizowanie przyjęcia w lokalu gastronomicznym, a oferowana karta dań w zupełności ich zadowala. Jeżeli jednak planują wesele w stylu innym niż klasyczny, na przykład zupełnie tradycyjnym lub zgoła orientalnym, jedynym rozwiązaniem pozostaje wynajęcie profesjonalnej firmy, oferującej catering weselny. 

Catering weselny – czym jest?

Catering weselny można określić jako przygotowanie, dostarczenie oraz zaserwowanie ustalonych wcześniej posiłków. Jednak na tym rola pracowników dobrej firmy cateringowej nie powinna i zwykle wcale się nie kończy.

Profesjonaliści w branży zapewniają również przybranie stołu i krzeseł, dekoracje kwiatowe czy jednolity, elegancki strój obsługi, który może zostać dopasowany do tematu przewodniego imprezy. 

Dodać należy, że najlepsze firmy cateringowe współpracują wyłącznie z doświadczonymi pracownikami, dzięki czemu zapewniają profesjonalna obsługę wszystkim gościom. Jest to bardzo istotne, bo na weselu sprawnie zaserwować trzeba przecież kilkaset porcji jedzenia.

Jak wybrać catering weselny?

Warto pamiętać, żeby firmę cateringową wybierać na określonym etapie przygotowań. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania, najlepiej zrobić to w momencie, kiedy:

– zarezerwowano już lokal na konkretną datę ślubu (termin często bywa decydujący),
– ustalono listę gości, co jest bardzo istotne przy kalkulacji kosztów cateringu,
– opracowano szczególny koncept imprezy, jeżeli ma ona mocno odbiegać od standardowego przyjęcia weselnego. Zawęzi to z pewnością krąg poszukiwań odpowiedniej firmy. 

Wybór cateringu na wesele

Dobrym rozwiązaniem, jest przeprowadzenie wstępnej selekcji firm cateringowych tak, aby do weryfikacji pozostało zaledwie klika. Dalszego wyboru dokonujemy w oparciu o:

– opinie klientów, przy czym ważniejsze od internetowych powinny być dla nas realne uwagi osób, które skorzystały z usług konkretnego cateringu. Warto też zdać się na referencje zaprzyjaźnionych par.

– jakość jedzenia. Idealnie jeśli jedzenia z konkretnej firmy mogliśmy już spróbować. Dobre cateringi oferują tak zwany test panel, który daje możliwość spróbowania oferowanych dań.

– kwestie logistyczne, czy firma zapewnia dowóz posiłków i obsługę, czy jedynie przygotowanie dań?

catering na wesele cena

– koszty, czyli co dokładnie obejmuje cena usługi? Czy uwzględnia przybranie stołów, specjalny ubiór obsługi lub dekoracje, które wybraliśmy?

Najlepszy catering weselny 
Choć wybór weselnego cateringu nie jest sprawą prostą, warto do niego szczególnie się przyłożyć, bowiem jakość jedzenia, czy sposób serwowania dań są jednym z najczęściej wspominanych przez gości elementów wesela.